AKTUALIZACE A NEJNOVĚJŠÍ AKTIVITY JEDNOTY LIBEREC JSOU NYNÍ DOSTUPNÉ NA FACEBOOKU

 

https://www.facebook.com/legionariliberec/

 

 

KONTAKT: csol.liberec@email.cz

TEL. 721 469 912

 

 

 

 

 

 

 

obecné informace

 

 

Československá obec legionářská Jednota - Liberec byla založena v 90. letech minulého století veterány z druhé světové války. Po celou dobu se její členové snaží přiblížit veřejnosti válečné události obou světových válek. Mezi členy jednoty byli a někteří stále jsou, bojovníci od slavných bojišť jako je Tobruk či Sokolovo.

Jednota Liberec má momentálně 37 členů a z toho 12 přímých účastníků II. odboje. Spolupracuje s blízkými organizacemi ČSBS a kluby vojenské historie.

 

 

 

Předseda Jednoty Liberec je brigádní generál Stanislav Hnělička, nositel Řádu bílého lva a francouzského Řádu čestné legie. Od svých 18 let se účastnil bojů na Středním východě a to i bojů o Tobruk. V roce 1943 se přeplavil s jednotkou do Anglie, kde byl zařazen do Československé samostatné obrněné brigády. S tou se v roce 1944 vylodil v Normandii a dostal se k opevněnému přístavu Dunkerque na francouzsko-belgických hranicích.

 V roce 2008 vydal knihu svých pamětí společně s Janem Šebelkou nazvanou "Byl jsem tobruckou krysou". Dále pomáhal režisérovi Marhoulovi s jeho celovečerním filmem Tobruk.

 

 

Dalším členem a druhoválečným veteránem je mjr. Milan Kulík, který je bývalým příslušníkem RAF stejně jako jeho starší bratr. Vyrůstal v Africe, ale během války po dosažení plnoletosti se přihlásil k československému letectvu v RAF. Absolvoval kurz na palubního radiotelegrafistu.

 

 

Kontakt:

Jednota ČsOL - Liberec
Stanislav Hnělička
Prědseda  | 
Liberecký kraj | Liberec | 
Frimlova 334/1 , 460 05 Liberec 5 |

 

Kontakt

csol-liberec

csol.liberec@email.cz

Jednota ČsOL - Liberec Stanislav Hnělička Předseda Liberec Frimlova 334/1 , 460 05 Liberec 5

mob. 721469912

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode