obecné informace

 

Československá obec legionářská Jednota - Liberec byla založena v 90. letech minulého století veterány z druhé světové války. Po celou dobu se její členové snaží přiblížit veřejnosti válečné události obou světových válek. Mezi členy jednoty byli a někteří stále jsou, bojovníci od slavných bojišť jako je Tobruk či Sokolovo.

Jednota Liberec má momentálně 42 členů a z toho 10  přímých účastníků           II. odboje. Spolupracuje s blízkými organizacemi ČSBS a kluby vojenské historie. 

 

Předseda Jednoty Liberec je plk. Stanislav Hnělička, nositel Řádu bílého lva a francouzského Řádu čestné legie. Účastnil se od svých 19 let bojů na Středním východě a to i bojů o Tobruk. V roce 1943 se přeplavil s jednotkou do Anglie, kde byl zařazen do Československé samostatné obrněné brigády. S tou se v roce 1944 vylodil v Normandii a dostal se k opevněnému přístavu Dunkerque na francouzsko-belgických hranicích.

 V roce 2008 vydal knihu svých pamětí společně s Janem Šebelkou nazvanou "Byl jsem tobruckou krysou". Dále pomáhal režisérovi Marhoulovi s jeho celovečerním filmem Tobruk. 

 

Tajemníkem a tiskovým mluvčím Jednoty Liberec je br. Ing. Stanislav Hnělička.

 

Čtyři nejmladší členové z jejich tzv. "Hurá klubu" se aktivně podílí na seznamování veřejnosti s osobnostmi odboje, které žili v Libereckém kraji. Dále se zajímají o památníky a významná místa v našem kraji.

 

 

Kontakt:

Jednota ČsOL - Liberec
Stanislav Hnělička
Prědseda  | 
Liberecký kraj | Liberec | 
tel: 482 750 628 |  email: hnelicka@seznam.cz
Frimlova 334/1 , 460 05 Liberec 5 |
 

Kontakt

csol-liberec

csol.liberec@email.cz

Jednota ČsOL - Liberec Stanislav Hnělička Předseda Liberec Frimlova 334/1 , 460 05 Liberec 5

mob. 721469912

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode