Pocta padlým ve II. světové válce

U příležitosti 65. výročí ukončení II. světové války a vítězství nad fašismem se konala v sobotu 8. května 2010 vzpomínková akce, kterou pořádalo statutární město Liberec.

Na vojenském hřbitově v Liberec-Ruprechticích představitelé města v čele s primátorem Jiřím Kittnerem, zástupci odbojářských a společenských organizací, a občané položili květiny k Památníku padlých.  

 

O půl hodiny později vzpomínková akce pokračovala na Štefánikově náměstí, kde se sešlo asi sto lidí z řad politiků, vojáků i veřejnosti. Po krátkém vystoupení Dívčího komorního sboru Severáčku pod vedením Silvie Pálkové zazněly projevy politických představitelů. Za zvuku trubky prošli pak všichni přítomní Památníkem bojovníkům a obětem za svobodu vlasti, celou akci zakončila státní hymna opět v podání Severáčku.

Vzpomínkový akt 8. května byl zakončen vernisáží výjimečné výstavy s názvem Bojovali, abychom žili, kterou v Radničním sklípku pořádá Československá obec legionářská a klub vojenské historie Rota Nazdar. Unikátní výstava vojenských uniforem, zbraní a věcí denní potřeby vojáků potrvá do 19. května.

 

Text a foto: Markéta Hozová

www.liberec.cz

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode