Pocta hejtmana

 

V předvečer státního svátku k 93. výročí vzniku samostatného československého státu se již jako každoročně konalo slavnostní setkání v prostorách severočeského muzea v Liberci, kde hejtman Libereckého kraje Mgr. Stanislav Eichler ocenil významné osobnosti, které proslavili Liberecký kraj. Letošní rok udělil hejtman ocenění šesti významným osobnostem.

Miloslav Nevrlý - známý zoolog, publicista, spisovatel a skaut, který se proslavil řadou publikací o Jizerských horách. Kromě psaní knih vedl i 12. skautský oddíl v Liberci

Jan Šolc - filosof a pedagog, který působil jako poslanec Federálního shromáždění či jako poradce prezidenta Havla. V současné době externě přednáší etiku a rétoriku na TUL.

Václav Cihlář - lékař, který stál u zrodu dětské chirurgie v Liberci. V srpnu roku 1968 se aktivně zúčastnil ošetřování raněných spoluobčanů a pomoci.

Vladimír Komárek in memoriam - malíř, grafik, ilustrátor a pedagog, který patřil k předním osobnostem českého výtvarnictví 20. století. Jeho milovaným krajem bylo Semilsko.

Václav Helšus - herec a dramatik. Během své herecké kariéry ztvárnil mnoho rolí v divadlech a filmech. Je také autorem divadelních monologů a scénářů.

Miloslav Dvorský - dělník, švec a cihlář, který se po celý život soustavně věnoval práci s mládeží. V  Českém Dubu byl náčelníkem místního Sokola. Byl u zrodu místní ogranizace Junák a pořádal několik desítek táborů pro děti.

Za Československou obec legionářskou - Jednota Liberec se akce zúčastnilo 12 členů.

Fotogalerie: Pocta hejtmana

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode